Newsy muzyczne

Recenzja: Eagles Of Death Metal - "Zipper Down"

Eagles Of Death Metal swoja najnowszą płytą przypominają, czym jest rock and roll.

Aż 7 lat przyszło nam czekać na kolejną płytę Jesse’ego Hughesa i Josha Homme’a. Jej zawartość przekonuje jednak, że warto było czekać. Ten niespełna 35-mitnuowy album rozpoczyna singlowe „Complexity”. To tętniący życiem, korzenny rock and roll w pełnej krasie. Wzbogacony brzmieniami sekcji dętej, jest idealnym rozgrzewaczem imprez. Następnie podtrzymujący ten ogień „Silverlake (K.S.O.F.M.)”, który świetnie nadaje się tańca. Ba, wręcz goni na parkiet, by wywinąć zakręconego twista! A na nim zatrzyma was także krótki, szybki i dudniący „Got A Woman”. Zaś beatlesowsko-stonesowy „I Love You All The Time”, nieznacznie przypominający „If I Had a Tail” Queens Of The Stone Age (przypadek?) jest jednym z najciekawszych momentów krążka. Pokręcony „Oh Girl” i esencjonalne boogie „Got The Power” to z kolei takie radosne wariactwa, za które uwielbiamy Eagles Of Death Metal. Impreza trwa w najlepsze! Natomiast „Skin-Tight Boogie” to wręcz monument. Ciężki rytm, zmutowane gitary, wykręcony klawisz i zmodulowane nieco wokale tworzą odjazd, którego pewnie i Frank Zappa by się nie powstydził. Jest również śmieszna  40-sekundowa repryza „Got A Woman (Slight Return)” – jeszcze szybsza od oryginału. Natomiast gdyby nie pewna dbałość o formę, to „The Deuce” spokojnie mógłby być utworem The Rolling Stones. Brzmi bowiem jak młodszy brat „Brown Sugar”. Dziwnie w tym zestawie prezentuje się „Save A Prayer” z repertuaru Duran Duran. Oczywiście przetworzony przez zespół, ma pewien swój urok, ale wydaje się raczej wypełniaczem. Płytę wieńczy zaś kapitalny „The Reverend”. Numer przypomina trochę ostatnie dokonania naszych rodzimych The Stubs i kapitalnie zamyka czwartego długograja Orłów Death Metalu.

Przypisywanie Eagles Of Death Metal do modnego nurtu retro-rocka wydaje się bezpodstawne. Ten zespół to osobna jakość. To rock and roll w pełnym jego znaczeniu. Muzycznie i zjawiskowo. Zatem zamki w dół i jazda!

Autor: Maciej Majewski

Pokrewne wątki:

Daria Zawiałow i A_GIM w nowej wersji hitu Haliny Frąckowiak

2021-10-16

Utwór "Serca Gwiazd" zapowiada nowy serial „Pajęczyna” z Joanną Kulig w roli głównej.

Czytaj więcej...

bryska na wspólnej trasie z Luną

2021-10-16

Pracowity czas u bryskiej! Podczas gdy w radiach i serwisach streamingowych zachwyty zbiera jej aktualny przebój „lato (pocałuj mnie)” a 20-letnia wokalistka przygotowuje się do wydania debiutanckiej EP-ki („jestem bryska” – premiera 12 listopada), ogłoszone zostały daty jej pierwszych koncertów, jakie zagra wraz z inną sensacją alternatywnego popu - LUNĄ.

Czytaj więcej...

Debiut Johan Band od dziś w sklepach

2021-10-15

15 października ukazał się debiutancki album Johan Band „Do Utraty Tchu”. Na czele zespołu stoi Johan Stasiak – były lider, wokalista i autor tekstów w hardrockowej grupie Korpus i projekcie Johane’s.

Czytaj więcej...

Adele wróciła po 6 latach

2021-10-15

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż płyty „30”, która pojawi się na sklepowych półkach 19 listopada.

Czytaj więcej...

Amarok wydał dziś nowy album

2021-10-15

Dziś do sklepów trafiła nowa płyta warszawskiej grupy Amarok zatytułowana „Hero”. Dziś także miał premierę nowy singel z tego wydawnictwa zatytułowany „Hero”.

Czytaj więcej...

Paweł Tur tęskni

2021-10-15

Nowy utwór Pawła Tura – Tęsknie, to odzwierciedlenie osobowości wokalisty – codzienny pęd życia przeplatany chwilami melancholii i refleksją o szczęściu z drugą osobą.

Czytaj więcej...

Zmierzch bogów od Zeal & Ardor

2021-10-15

“Götterdämmerung” to tytuł nowego singla anonsującego nową płytę Zeal & Ardor “Zeal & Ardor”, która ukaże się 11 lutego 2022.

Czytaj więcej...

Coldplay po raz trzeci w Warszawie

2021-10-14

Brytyjska grupa Coldplay zaprezentuje się 8 lipca 2022 na warszawskim PGE Narodowym.

Czytaj więcej...

Warpaint zagra w Warszawie

2021-10-14

Amerykańska grupa wystąpi 28 maja w warszawskiej Progresji w ramach pierwszej od 5 lat trasy po Europie.

Czytaj więcej...

Slow Magic wystąpi w Warszawie

2021-10-14

Slow Magic zaprezentuje się 12 marca przyszłego roku w warszawskim Pogłosie.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania