Newsy muzyczne

Będzie nowa płyta Deep Purple

W styczniu 2016 roku rozpoczną się sesje nagraniowe nowej płyty Deep Purple.

25 października grupa Deep Purple zawita do łódzkiej Atlas Areny na jedyny koncert w Polsce. W trakcie koncertu nie zabraknie legendarnych kawałków jak "Smoke On The Water", ale jak donoszą plotki możemy się również spodziewać, że artyści zagrają coś nad czym aktualnie pracują!

Steve Morse, gitarzysta grupy Deep Purple zdradził w jednym z wywiadów, że muzycy planują wejść do studia w styczniu 2016 roku, żeby nagrać nowy album. Mrose zdradził również, że producentem nowego krążka ponownie zostanie Bob Ezrin, który współpracował z Deep Purple przy poprzedniej płycie "Now What?!"

Z kolei basista Roger Glover w wywiadzie dla Ultimate Classic Rock przyznał, że zespół pozostał w kontakcie z Ezrinem i zaprzyjaźnili się, a producentowi praca z muzykami sprawiła wiele radości, więc ich ponowne spotkanie w studiu, to naturalna kolej rzeczy.

Glover opowiada również jak wygląda proces twórczy: Gramy, gramy i jeszcze raz gramy. Jeśli coś z tego wpadnie nam w ucho, spodoba się, zainspiruje nas, wtedy staramy się przekuć to w aranżację, a kiedy już to mamy, wtedy ja i Ian (Gillan) zaczynamy pracę nad tekstem. I to by było na tyle.

Cały wywiad ze Stevem Morsem dla "GuitCast" do odsłuchu w TYM miejscu.

DEEP PURPLE

+ CETI
25.10.2015, Łódź, Atlas Arena

Otwarcie bram - 18:30

Start koncertu - 20:00

Bilety do nabycia na www.shop.metalmind.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl; www.ticketportal.pl; www.biletin.pl


Źródło: Metal Mind Production

Pokrewne wątki:

My Chemical Romance zagra w Warszawie

2021-12-06

Największa gwiazda emo-pop-punka wystąpi 9 czerwca 2022 na Dużej Letniej Scenie warszawskiego klubu Progresja.

Czytaj więcej...

The Cure wróci do Polski po 6 latach

2021-12-06

Grupa Roberta Smitha wystąpi 20 października 2022 w krakowskiej Tauron Arenie oraz 21 października w łódzkiej Atlas Arenie.

Czytaj więcej...

Wojciech Waglewski zaśpiewał wiersz Tadeusza Różewicza

2021-12-06

Ukazał się kolejny singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza”. Tym razem z twórczością słynnego poety zmierzył się Wojciech Waglewski .

Czytaj więcej...

Midnight Oil zagra ostatnie tournee

2021-12-04

Australijska grupa podała szczegóły nowej płyty "Resist", która będzie promowana ostatnią trasą koncertową w karierze tego zespołu.

Czytaj więcej...

Bracia Sarapata prezentują 'EP1'

2021-12-04

Ukazał się debiutancki album elektronicznego krakowskiego duetu Sarapata zatytułowany "EP1".

Czytaj więcej...

Warszawskie Pinn Dropp z nową ep-ką

2021-12-03

W grudniu 2021 roku ukaże się EP warszawskiej grupy Pinn Dropp „....Calling from Some Far Forgotten Land”. Wydawnictwo to jest zapowiedzią drugiego studyjnego krążka progrockowego zespołu, który w 2019 wydał bardzo dobrze przyjęty album „Perfectly Flawed”.

Czytaj więcej...

Hedone się nie wstydzi

2021-12-03

Dziś ukazała się nowa wersja utworu „Wstyd” pochodzącego z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił Guma z grupy Moskwa, który także w tej piosence gościnnie zaśpiewał.

Czytaj więcej...

Bluszcz zakwitł w 'Lasach Prywatnych'

2021-12-03

Wrocławski duet Bluszcz ujawnił nowy singiel "Lasy prywatne".

Czytaj więcej...

Ólafur Arnalds na dwóch koncertach w Polsce

2021-12-02

Wielokrotnie nagradzany islandzki artysta, kompozytor i producent Ólafur Arnalds powraca do koncertowania po wydaniu swojego monumentalnego albumu „Some kind of peace". Dwukrotnie nominowany do Grammy 2022 twórca wystąpi 30 czerwca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej oraz 1 lipca we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Czytaj więcej...

Paula Roma uziemiona

2021-12-02

"Uziemienie" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album, nad którym aktualnie pracuje Paula Roma wraz z producentem Jurkiem Zagórskim.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania