Newsy muzyczne

Recenzja: BOKKA - "Don't Kiss & Tell"

Pierwsza płyta formacji Bokka została okrzyknięta jedną z najlepszych płyt 2013 roku. Czy „Don’t Kiss and Tell” powtórzy ten sukces?

Zespół gra muzykę na skraju syntetycznego rocka i elektronicznej alternatywy. Podstawą aranżacji są komputerowo generowane brzmienia, od których zaczęła się historia zespołu. Muzycy po prostu nagrywali brzmienia przedmiotów codziennego użytku, a następnie zgrywali dźwięki na komputer i bawili się nimi tworząc melodie. Zaraz potem pisali teksty dość szybko kompletując swój debiutancki materiał. Teraz wracają do słuchaczy z drugim albumem.

Pierwsze nasuwające się spostrzeżenie dotyczy rozwoju zespołu, jaki muzycy przeszli od swojego debiutu. Z eksperymentalnych doświadczeń nad dźwiękiem przeszli do momentu, w którym „Don’t Kiss and Tell” jest zbiorem dziesięciu spójnych ze sobą piosenek z zachowaniem odrębności każdej z nich. Jest płynące „It’s There”, rockowe „Unspoken”, łączące mocne uderzenia z wyciszeniem „Changing Lovers” czy energetyczne „Flashbacks”, przy którym niejeden klub może pękać w szwach.

Trudno w kilku słowach scharakteryzować muzykę wykonywaną przez Bokkę. Grafika okładki płyty przedstawia maskę podobną do tych, w których występuje zespół podczas koncertów. I chyba to jest możliwie najlepszy symbol wykonywanej muzyki. Artyści nie odsłaniają całkowicie ani swoich twarzy, ani twórczości. Niedopowiedzenia przemieniają w atut, który tworzy tajemniczą aurę wokół brzmień.

Autor: Natalia Zakolska

Pokrewne wątki:

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania