Newsy muzyczne

Yann Tiersen wyda książkę z nutami

„Portz Goret” to jeden z dziesięciu nowych utworów Yana Tiersena skomponowanych na pianino, które ukażą się w formie książki z nutami „Eusa”.

 

Najnowsze wydawnictwo artysty trafi do sprzedaży już 18 grudnia. Każda z kompozycji jest muzycznym zapisem konkretnego miejsca na wyspie Ushant, położonej u Wybrzeża Brittany gdzie mieszka Tiersen.

 

„Ushant to coś więcej niż tylko mój dom, to część mnie. Chciałem stworzyć nie tylko plan wyspy, ale i moją wewnętrzną mapę tego kim jestem. Zacząłem od wybrania dziesięciu miejsc i w każdym z nich nagrałem sesję. Każda z dziesięciu kompozycji nosi tytuł miejsca, w której powstała. W książce z nutami odnajdziemy współrzędne GPS wszystkich lokalizacji oraz zdjęcia wykonane przez Emilie Quinquis” – mówi Tiersen.  

 

Jako uzupełnienie do książki z nutami powstała strona internetowa (http://eusasound.bzh/ ), na której można znaleźć fotografie z sesji nagraniowych.

 

„Ważne jest dla mnie, aby muzyce towarzyszył wizualny obraz każdego z miejsc. Traktuję to jako formę zaproszenia słuchaczy do podróży na wyspę” – dodaje artysta.

 

W maju Yan Tiersen zagra w Europie serię koncertów. Artysta wystąpi w Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.


Pokrewne wątki:

Zmarł Dusty Hill z ZZ Top

2021-07-28

Grupa ZZ Top poinformowała o śmierci basisty Dusty'ego Hilla.

Czytaj więcej...

Iggy Pop na OFF Festivalu 2022

2021-07-28

Iggy Pop, Bikini Kill, Yves Tumor & Its Band, The Armed, Mdou Moctar, Erika de Casier, Squid, Pi’erre Bourne, Yard Act i Natalie Bergman przyjadą do Katowic na OFF Festival 2022.

Czytaj więcej...

WaluśKraksaKryzys na letniej trasie po Polsce

2021-07-28

29 lipca na Pol'and'Rock Festival rozpocznie się trasa grupy WaluśKraksaKryzys.

Czytaj więcej...

Clödie chce coraz więcej

2021-07-28

Clödie wydała nowy singel zatytułowany "Coraz więcej chcę".

Czytaj więcej...

Joey Jordison nie żyje

2021-07-28

W wieku 46 lat zmarł we śnie współzałożyciel i były perkusista grupy Slipknot Joey Jordison.

Czytaj więcej...

Nowa płyta Slasha w Gibson Records

2021-07-27

Nowa płyta gitarzysty grupy Guns n'Roses ukaże się w barwach nowej wytwórni Gibson Records.

Czytaj więcej...

Sensualny klip Mary Komasy

2021-07-27

Utwór i sensualny klip „Pull Me Up” to celebracja miłości, dotyku, seksu i namiętności. Mary Komasa pokazuje te emocje w charakterystycznej dla siebie wysublimowanej, zmysłowej formie.

Czytaj więcej...

Beck wystąpi w Warszawie

2021-07-27

Autor utworu “Loser” - jednego z największych hitów lat 90., zdobywca ośmiu nagród Grammy, niekwestionowana legenda amerykańskiej muzyki - Beck Hansen w ramach europejskiej trasy koncertowej nareszcie zaprezentuje swój materiał polskiej publiczności.

Czytaj więcej...

BAiKA zapowiada drugi album

2021-07-27

Ukazał się singel "Kradziej", który jest pierwszą zapowiedzią nowej płyty duetu BAiKA, w skład którego wchodzą: kompozytor i instrumentalista Piotr Banach oraz wokalistka Katarzyna ‘Kafi’ Sondej.

Czytaj więcej...

Warszawska Fera w drodze nad 'Morze'

2021-07-26

Ukazał się singel "Podejdź" zapowiadający debiutancki mini-album warszawskiej grupy Fera zatytułowany "Morze".

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania