Newsy muzyczne

Powstanie album fotograficzny o Grzegorzu Ciechowskim

W tym roku mija 15 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. W związku z tą rocznicą ukaże się album fotograficzny poświęcony G.C.

Ruszyła akcja croudfunding’owa dla albumu fotograficznego poświęconego Grzegorzowi Ciechowskiemu.

Przy okazji tego projektu słowa autora Białej Flagi nabierają nowego znaczenia: ”gdzie oni są, gdzie są wszyscy moi przyjaciele”.

„Grzegorz Ciechowski – Andrzej Świetlik” to właśnie Ciechowski w obiektywie Świetlika. Fotograf pracował z liderem zespołu Republika w latach 1988-2001. W albumie zebrane zostały efekty kilkunastu sesji zdjęciowych, które ukazują różne twarze Grzegorza Ciechowskiego. Design albumu projektuje Michał Piekarski, szef artystyczny wielu znamienitych pism m.in. „Elle”, „Twój Styl” czy Top Gear”

- Myślę, że uda nam się w tej książce zmieścić około 120 zdjęć. Z czego w 80% będą to zdjęcia dotąd niepublikowane. – mówi Andrzej Świetlik.

Zbiórkę koordynuje syn poety polskiego rock’a – Bruno Ciechowski.  Dla mecenasów albumu przygotowano liczne nagrody: limitowane zdjęcia kolekcjonerskie w oprawie oraz jedną sesję zdjęciową z autorem albumu. Dzięki uprzejmości Anny Skrobiszewskiej, wdowy po Grzegorzu Ciechowskim, wśród nagród znalazł się też  prawdziwy „biały kruk”, kopia rękopisu „Republika Marzeń”! Dodatkowymi nagrodami są też płyty: CD/DVD "Grzegorz Ciechowski - spotkanie z legendą", CD Obywatel G.C.-TAK TAK wzbogacone tomikiem wierszy Grzegorza Ciechowskiego - "Wokół Niej" oraz CD "Fonetyka - Ciechowski". 

Główną nagrodą jest oczywiście egzemplarz albumu wzbogacony o autograf Andrzeja Świetlika. Projekt umożliwia też wpisanie imienia i nazwiska osoby wspierającej na specjalnej stronie albumu, na której znajdą się podziękowania dla fundatorów.

Wejdź na stronę akcji i wesprzyj nas: https://polakpotrafi.pl/obywatel-gc

Kolejna leśna opowieść Sarsy

2021-11-30

„La La Las” to już trzeci rozdział leśnych opowieści Sarsy. Utwór zapowiada „Runostany”, czyli nowy album artystki. Płyta światło dzienne ujrzy już w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Mariusz Duda zamyka pandemiczną trylogię

2021-11-30

Lider grupy Riverside nie zwalnia tempa i już 10 grudnia opublikuje kolejną solową płytę - tym razem zatytułowaną "Interior Drawings'.

Czytaj więcej...

Agressiva69 deformuje

2021-11-30

W połowie grudnia ukaże się nowe wydawnictwo klasyków polskiego industrialu Agressiva 69. Będzie to zapowiedź nowej płyty

Czytaj więcej...

Anne-Marie ponownie w Warszawie

2021-11-29

Brytyjska wokalistka wystąpi 17 sierpnia na letniej scenie warszawskiej Progresji.

Czytaj więcej...

Impact Festival wróci do Krakowa

2021-11-29

Po 3 latach przerwy Impact Festival wróci 6 lipca 2022 do krakowskiej Tauron Areny. Wystąpią: Five Finger Death Punch, Black Label Society i Hollywood Undead.

Czytaj więcej...

Debiut nowego zespołu Andrzeja Stasiuka

2021-11-29

Ukazała się pierwsza płyta trio Opla Stasiuk Trzaska.

Czytaj więcej...

Edyta Bartosiewicz śpiewa Różewicza

2021-11-28

Jest już dostępny pierwszy singiel z płyty “i milczeć i śpiewać. Piosenki z wierszy Tadeusza Różewicza” To utwór w wykonaniu Edyty Bartosiewicz „Nie śmiem (tam, gdzie trzeba)".

Czytaj więcej...

Zremiksowany Robert Cichy

2021-11-27

Wczoraj ukazała się płyta Roberta Cichego "3 & remixed".

Czytaj więcej...

Inga Mejer przedstawiła 'Afrodytę'

2021-11-27

"Afrodyta" to debiutancki singiel 22-letniej Ingi Mejer - kobiety, która zdecydowanie nie lubi się nudzić.

Czytaj więcej...

Zapal Ruskiefajki

2021-11-26

Po debiutanckim singlu „Szatan kazał tańczyć”, który na YouTube odtworzono aż 7 milionów razy, a także featach u Kartky’ego, Majora SPZ i innych reprezentantów sceny hip-hopowej, nadszedł jej czas. Ruskiefajki zapowiada swój pierwszy album.

Czytaj więcej...

Koniec treści

Brak więcej stron do załadowania