Recenzje

2012-04-23
Goya - "Chwile"
Nowy album formacji Goya będzie niespodzianką dla niektórych fanów grupy. Jest to jednak jeden z najlepszych, polskich albumów pop-rockowych ostatnich kilku lat.
Wykonawca: Goya
Wytwórnia: Universal Music Polska
Rok wydania: 2012

Kup w

Już promujący nową płytę w rozgłośniach radiowych utwór "Chwile" zwracał uwagę fajną, zapadającą w pamięci melodią i ciekawą aranżacją. Zaintrygowany sięgnąłem po płytę i...zostałem bardzo mile zaskoczony.

Album "Chwile" to kolekcja dwunastu zróżnicowanych i świetnie zagranych oraz wyprodukowanych piosenek. W kilku numerach pojawiają się mocniejsze brzmienia gitar ("Echo", "Potrząśnij mną", "Gdzieś pośrodku", "Pamiętasz"), zespół nie bał się wykorzystać brzmień instrumentów klawiszowych rodem z lat 80-tych ("Echo", "Gdybym poszła wcześniej spać", "Tamte dni").

Na płycie znajdują się zarówno dynamiczne, rockowe numery, jak i piosenki, które przynoszą słuchaczowi odrobinę relaksu oraz uspokojenia. Co ciekawe: ta kombinacja nastrojów i dynamiki sprawdziła się w niemal idealny sposób. Słucha się tego znakomicie.

Na szczególną uwagę zasługuje śpiew Magdaleny Wójcik, który na "Chwilach" potwierdziła, iż jest w absolutnej czołówce polskich wokalistek.

Fani pamiętający poprzednie, bardziej subtelne dokonania Goyi mogą zostać zaskoczeni podczas pierwszego przesłuchania "Chwil". Nie wykluczone, iż niektórzy odwrócą się od zespołu twierdząc, iż to już nie jest to, co dawniej. Natomiast ja biję zespołowi brawo za to, iż nie bał się zaryzykować i nieco zmienić swoją stylistykę.

1. Echo
2. Chwile
3. Potrząśnij mną
4. Jesteś moim jutrem
5. Gdzieś pośrodku
6. Gdybym poszła spać trochę wcześniej
7. Pamiętasz?
8. W kilku słowach
9. Wiesz że...
10. Tamte dni
11. Najlepszy prezent
12. Za wszystko i za nic

Autor: Grzegorz Szklarek


End of content

No more pages to load