"Czarująca" Ptakova

News
"Czarująca" Ptakova

"Czar" to tytuł nowego singla pochodzącej ze Śląska wokalistki Ptakovej.

Po pierwszym przesłuchaniu „Czar” może dawać wrażenie, że jest skierowany do jakiegoś mężczyzny, jednak w gruncie rzeczy można interpretować to w sposób wieloraki i niekoniecznie do potencjalnego ukochanego. Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień, ani relacja pomiędzy dwojgiem ludzi. Nie musimy wszystkiego planować, bo właśnie w niewiedzy bardzo często tkwi cały urok i magia. Mówię tam o tym, że nie chcę zakładać, co będzie na końcu, jak wszystko się potoczy oraz jak rozegrać całą tę „walkę". Jestem natomiast pewna, że jeśli warto i jeśli czegoś naprawdę chcemy, to powinniśmy biec za tym cały czas. To dążenie do jakiegoś celu, ale z oczami szeroko otwartymi na wszystko wokoło. – mówi PTAKOVA.

Do utworu powstał przewrotny teledysk, w którym w główną rolę wcieliła się sama Ptakova.

PTAKOVA, czyli Natalia Ptak, to pochodząca ze Śląska wokalistka, która wywodzi się ze sceny niezależnej – jej wczesne nagrania oscylowały wokół alternatywnego rocka, a później przyszedł czas na romans z brzmieniami elektronicznymi. Teraz Natalia jest gotowa na podbicie mainstreamu, ale na swoich zasadach – jej drogowskaz to nowoczesny, taneczny pop. Do tej pory PTAKOVA zasłynęła głównie featuringami, do których wnosiła napisane przez siebie teksty i linie melodyczne. Jej największy sukces to utwór „Lawina”, przygotowany we współpracy z duetem producenckim Piona (podobnie jak dwa inne – „List” i „Alfabet”). Towarzyszył mu teledysk, który na YouTube obejrzano ponad pół miliona razy. Nagrywała też w kooperacji z Miuoshem i Jordahem oraz w ramach projektu SOXO. W jej szerokim spektrum inspiracji mieszczą się z jednej strony tacy wykonawcy jak Rihanna, Katy Perry i Kanye West, a z drugiej są to m.in. SBTRKT, Little Dragon czy London Grammar. Aktualnie ze wsparciem doborowej stawki producentów (m.in. Plan B, Przemek Puk czy Kubi Producent) pracuje nad debiutanckim materiałem.


Powiązane materiały

Ptakova zaśpiewała po polsku
News

Ptakova zaśpiewała po polsku

Premiera nowego albumu Ptakovej już jesienią, a tymczasem do sieci trafił właśnie jej trzeci singiel „Brakujesz Mi”. To pierwszy polski utwór w ramach nowego projektu.

ptakova - wesoła dziewczyna z często smutnym sercem
Recenzja

ptakova - wesoła dziewczyna z często smutnym sercem

ptakova na swoim drugim, pełnoprawnym wydawnictwie „wesoła dziewczyna z często smutnym sercem”, zagląda jeszcze bardziej w głąb siebie - tym razem częściej za pomocą języka angielskiego.

ptakova
Wywiad

ptakova

„wesoła dziewczyna z sercem często smutnym” to tytuł nowego albumu ptakova. KIm jest tytułowa dziewczyna? Dlaczego artystka sama podjęła się produkcji tej płyty? Na te i inne pytania ptakova odpowiedziała w naszym wywiadzie.

Ptakova odsłoniła kolejną kartę
News

Ptakova odsłoniła kolejną kartę

Do sieci trafił nowy utwór Ptakovej. „Sometimes” to drugi singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo artystki, które ukaże się jesienią tego roku.

ptakova pyta o egzystencję
News

ptakova pyta o egzystencję

ptakova po długiej przerwie prezentuje nowy singiel. „time” to pierwszy utwór zapowiadający drugi bardzo osobisty album artystki.

'Filozoficzny Kamień' Ptakovej w wersji live
News

'Filozoficzny Kamień' Ptakovej w wersji live

„Filozoficzny kamień” to tytuł najnowszego singla Ptakovej. Utwór pochodzi z debiutanckiego album artystki zatytułowanego „Suma wszystkich dźwięków”. Ptakova wykonała utwór na żywo, z zespołem, podczas specjalnie zaaranżowanej live sesji.

Ptakova
Wywiad

Ptakova

Natalia Ptak czyli Ptakova wydała debiutancki album tuż przed "trzydziestką". W wywiadzie z nami opowiedziała między innymi o powstaniu płyty "Suma Wszystkich Dźwięków".

Ptakova - Suma Wszystkich Dźwięków
Recenzja

Ptakova - Suma Wszystkich Dźwięków

Natalia Ptak działająca pod pseudonimem Ptakova w wieku 29 lat wydała debiutancki album. Artystka na dorobku korzystała przy tym z pomocy tych, którzy ten dorobek mają niemały: producent muzyczny Marek Dziedzic, pomagający w tworzeniu tekstów Jacek Szymkiewicz, czyli Budyń z Pogodno. Swoje trzy grosze dołożył też Kuba Karaś czyli jedna z najjaśniejszych młodych gwiazd polskiej sceny alternatywnej.

Ptakova zapowiada premierę debiutanckiej płyty
News

Ptakova zapowiada premierę debiutanckiej płyty

Album "Suma Wszystkich Dźwięków" ukaże się 6 listopada.

Ptakova okazała serce
News

Ptakova okazała serce

"Corazon" to tytuł kolejnego singla Ptakovej zapowiadającego jej debiutancką płytę.

Ptakova kooperuje z Kubą Karasiem
News

Ptakova kooperuje z Kubą Karasiem

Ptakova uwielbia muzyczne eksperymenty. Dlatego do współpracy nad nowym utworem postanowiła zaprosić Kubę Karasia z The Dumplings. Wspólnie stworzyli muzykę do „Bez nas”, a Kuba dodatkowo wyprodukował utwór.

Ptakova w nowym teledysku
News

Ptakova w nowym teledysku

"Kastaniety" to tytuł nowego singla Ptakovej.