Kultura Upadła przedstawia "Bingo Śmierci"

W pierwszej połowie kwietnia ukaże się nowy album wrocławskiej grupy Kultura Upadła zatytułowany "Bingo Śmierci".

Post atomowa petarda z przesterowanym klawiszem, rock'n'rollową gitarą, głośną sekcją rytmiczną i bezkompromisowym tekstem o trudnej miłości do zastanego świata.

Kapela powstała w 2010 roku na wrocławskim dworcu Nadodrze. Początkowym założeniem muzycznym grupy była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium, przechodząc jednak (również aktualnie) szereg eksperymentów brzmieniowo-stylistycznych niełatwo określić Kulturę Upadłą mianem zespołu jednego gatunku, w jej twórczości można usłyszeć rock'n'roll, rap, punk rock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną.

Oprócz klubowych koncertów w Polsce i za granicą, zespół lubuje się w niezapowiedzianych występach na terenie przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Kultura Upadła brała również udział w sztuce "Radio Armageddon" Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Aktualnie zespół szykuje wydanie albumu zatytułowanego "Bingo Śmierci", który ma ukazać się wiosną 2019 roku.

Skład:

Jakub „Melon” Jankowiak (wokal),

Tomasz „Le Buraque” Rak (gitara, klawisze, wokal),

Tomasz „Toman” Król (bas),

Igor "Little Lion" Lewek (perkusja)

Dotychczasowy dorobek: Śmiercionośny Kindżał (2010), Dżoanakrupa (2013), Kultura Upadła (2013). 


Polityka prywatnościWebsite by p3a